Kategorie: Nástěnka

Oddílová výprava aneb cesta do vzdáleného města.Naší původní snahou bylo navštívit romantickou zříceninu hradu Bezděz. Bohužel, kastelán již pro letošek objekt zazimoval a nepodařilo se ho přemluvit. Bezděz bude naším cílem až příští rok. Pojedeme tedy objevovat krásy města Litoměřic. Většinou se jimi jen proženeme, když přestupujeme z vlaku na vlak. Tentokrát tedy zde strávíme dva víkendové dny.

Výprava začne na nádraží ve Staré Boleslavi, sraz je v sobotu ráno,5.listopadu, v 8.00, o půl hodiny později už budeme ve vlaku! Příjezd bude tamtéž, v neděli v 13.56, pochopitelně, pokud nedojde ke zpoždění.

Co na cestu: peníze - 150,- Kč, utratíme nejen za jízdné, ale také za vstupy do kulturních institucí a nezapomeňte nejen věci na spaní, ale také malou mošničku, baťůžek na svačinu a pití. Vařit budeme jedno jídlo společně, patrně sobotní oběd.
Také tentokrát se můžete domluvit na uvaření nějaké soutěžní speciality, na jeho přípravě se mohou dohodnout max. 3 Veverkové, domluvte se, prosím! Hodnocení bude jako vždy objektivní a spravedlivé. No a konečně - možná se ptáte - kde budeme spát?

Na byt nás pozvala Káťa Bleška. Ona ale v bytě zatím žádné blechy nemá a ráda by, aby to tak zůstalo i po návštěvě mnoha Veverků. Vzkazuje všem, že si mají zcela určitě vzít vlastní hrnečky, jídelní misky a příbory, neboť na tak početné návštěvy není její kuchyň zařízena!
Kytaristé pak by neměli nechat svoje nástroje doma, všichni pak přibalte nejen zápisníky a psací potřeby, ale také zpěvníky. Ať si také Kátini sousedé užijí trochu té kultury! Káťa také připravila soutěž v ulicích a uličkách města, možná by neškodilo se drobet připravit, třeba tím, že se mrknete, jaké pamětihodnosti se v centru Litoměřic nacházejí. Zvýšíte tak svoji šanci vyhrát!
No a to je alespoň prozatím vše. Budete-li mít nějaké dotazy, ozvěte se!

Jirka