Kategorie: Nástěnka

Óda na obranné systémy


Rychle zabočíte za pár rohů a snažíc se opět popadnout dech se opřete o zeď, když zvažujete svoje možnosti. Vaše situace je vážná. Nehodláte riskovat v přímém střetu, a tak se rozhodnete, že pokud to bude jen trochu možné, té salátové potvoře se vyhnete.


Snažíte si vybavit nákres lodi, když tu vám velice hlasitě zakručí v žaludku. Strnete, když se snažíte odhadnout, jak moc to vlastně bylo slyšet. Evidentně dost. Netrvá to dlouho a slyšíte šustění spolu s vrčivým bubláním, které se velice rychle přibližuje. Nadechnete se a vyrazíte na útěk.


Kličkujete chodbami sem a tam. Běžíte, jak jen můžete. Po pár minutách se zastavíte a zaposloucháte se. Bublání slyšíte jen velice potichu, a navíc se zdá, že se oddaluje. Tohle by mohla být vaše šance. Rychle se zorientujete, kam jste to vlastně doběhli, a rozebíháte se směrem ke generátoru.


Dveře naštěstí zůstaly otevřeny, a tak se až do technické místnosti dostáváte celkem bez potíží. Šťastlivci. Rychle si sáhnete do kapsy, a kouknete se na elektronický manuál. Rychle si přečtete alespoň základy, a poohlédnete se po speciální technice. A hle, kladivo. Pravý a jediný potřebný nástroj každého mechanika.


„… a nakonec zapojte kvadradecimální ektoplazmatický monofuzér do aquatického chladícího separačního difuzéru…“ Přeříkáváte si v hlavě poslední krok, a ještě vše pro jistotu zkontrolujete. Sice to docela trvalo, jelikož jste každých pár minut přestali, a poslouchali, zda příšera není poblíž, ale mělo by být vše hotové. Zacvakáváte pojistky, mačkáte tlačítko na spuštění a…. nic. Vůbec nic.


Evidentně jste špatně zapojili monofuzér. Nebo quantumový vodič. Či jste přehodili terciální spojku... Nebo něco podobného kdo se v tom má zatraceně vyznat? Vždyť je to vesmírná loď! Většině názvů těch udělátek ani nerozumíte, natož abyste je zapojovali… Naštvaní berete kladivo a pořádně do generátoru praštíte. A hle… On naskočí.


Spolu s tím ovšem zaslechnete válečné zařvání té potvory. Vedle vás naběhne monitor. Na tom problikne pár startovacích výpočtů. Postupně se zapínají světla, čištění vzduchu. A obranné systémy. Zaslechnete pár ran, a je ticho…


Na monitoru si najdete kamery, a prohlédnete si loď. Většina kamer nefunguje, ale na jedné vidíte dohořívat zbytky salátu. Vítězství! Tedy do té doby než si všimnete jak je ona část lodi poškozená. Obranné systémy se evidentně činili trochu moc. To by mohl být problém.A) Rozebere kousek B.L.I.K.a, abyste mohli opravit onu poničenou část, abyste mohli bezpečně letět. Snad bude B.L.I.K. fungovat i tak.. Protože bez něj by vaše mise byla dost těžká..

B)Zkusíte letět s poškozenou lodí, a doufat že se poškozená část neodlomí.. To už by se nahrazovalo celkem těžko..


Své odpovědi pište do komentářů pod článek. Vždy v pátek večer vybereme možnost s nejvíce hlasy a v Úterý se můžete těšit na pokračování příběhu.
Každý kdo odpoví do patečních 15:00, se může těšit na bonusový Exafoton pro své plachty.

Komentáře

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

icon , - odpovědět

A to je pro tuto chvíli vše. Tímto uzavírám hlasování. Už to začíná být trochu nuda, ale i tentkrát zvítězila možnost B.

, - odpovědět

Jsem pro B

, - odpovědět

B

icon , - odpovědět

Tak já volím B.

, - odpovědět

Volím A

icon , - odpovědět

Tentokrát taky volím A..:)

icon , - odpovědět

To opravíme. Přece nebudeme cestovat v polorozpadlé lodi. Volím A

icon , - odpovědět

Já bych nic nerozebírala ani neopravovala.Nemuselo by to dopadnout dobře.Proto volím variantu B.

icon , - odpovědět

Já osobně hlasují pro B jelikož jak jste se v minulém příběhu
dozvěděli máme záchrannou kapslí takže kdyby došlo k havárii mohli by jsme se evakuovat.

icon , - odpovědět

Já jsem zcela jednoznačně proti tomu, aby mě někdo rozebíral!!!
Podle mých kalkulací bych tento neodborný zásah do mých systémů na 45,863% nepřežil. Navíc letíme v velice kvalitní lodi, která na 16% přežije i možnost B. To dává pravděpodobnost 7,33%, že bych byl rozebrán zbytečně.

icon , - odpovědět

Já jsem pro B

icon , - odpovědět

B
Ještě budeme potřebovat B.L.I.K.

icon , - odpovědět

Myslím že bude lepší A. Ale trhá mi to srdce7

icon , - odpovědět

Chahá, vítězství! =)
A máme kladivo na náš přísně intelektuální přístup k řešení problémů ,,když to nejde silou, jde to ještě větší silou"!

Já bych tedy rozebral kousek B.L.I.K.! A

Začínám příběhu propadat, snad nebude brzy po nás. =)