Kategorie: Nástěnka


Ahoj Veverci,

máme to tady! :) Čeká nás výlet do Berouna, resp. do lomů zvaných Amerika, kde se díky panu Herrmannovi podíváme do podzemních štol! Pojedeme autobusem brzy ráno, hned po příjezdu nás čekají štoly a poté pěší výlet po okolí (kolem Karlštejna :) ). Pak dorazíme do Berouna (přiblížíme se vláčkem), kde složíme hlavu v klubovně berounských kamarádů tomíků. Večer budeme zpívat, hrát hry, zkrátka budeme pohromadě a uděláme si pěkný pohodový večer. V neděli ráno se sbalíme a vyrazíme směr domov. Konkrétní pokyny jsou zde:


Odjíždíme:

V sobotu 18. 10. ráno autobusem od 5. základní školy v Brandýse - na dolním parkovišti u zastávky - sraz v 7:10 (7:30 již autobus odjíždí)


Přijedeme:

V neděli 19. 10. vlakem do Staré Boleslavi v 11:54.



Co s sebou?:

- spacák
- karimatka (zabalit podélně batohu)
- miska, hrneček, lžíce
- hygiena (nezapomenout mýdlo, pastu a kartáček!)
- malý ručník
- kartička pojišťovny
- čelovka!! (nutná)
- nůž
- léky s rozpisem
- věci na turisťák (notes, zápisník tomíka, tužka, zpěvník, uzlovačka, kpz, šátek)
- jídlo na celou dobu výpravy
- láhev s pitím - 1 litr alespoň
- pláštěnka!!! (nutná)
- obutí a oblečení na ven, do přírody, mikina, bunda, do štol nejlépe něco starého (ve štolách bude kolem 12°! )
- dobré a PEVNÉ boty, ve štolách může být mokro, tak aby do nich nenateklo a aby vám dobře držely nohu, tedy žádné plátěné tenisky, v těch to může klouzat a to je nežádoucí, nejlépe tedy pohorky nebo podobné PEVNÉ boty
- převlečení na spaní (tepláková souprava)
- 150 Kč (na dopravu a drobné výdaje spojené s akcí)
- bez mobilů, mp3, apod.



Jak jsem již výše zmínila, tento výlet domluvil pan Herrmann a díky němu a jeho velkému přispění se tam můžeme vydat. Patří mu za to náš velký dík! Vám nezbývá se již jen těšit (a zabalit vše potřebné :) ), neb takovýto výlet jsme ještě neměli :) I my se těšíme, na výpravu i na vás :)

V sobotu na viděnou! :)
za všechny vedoucí a instruktory, Káťa

Komentáře


icon , - odpovědět

=) jsem opravdu zvědav, co nás v dolech čeká! =)

icon odpověděl(a)

Možná spíš kdo ? Hagen :-) Každé správné a zajímavé místo má svého ducha. Bohužel pracovně - pohotovostní povinnosti mi nedovolí účast na tomto naprosto jedinečném a exclusivním podniku. Foťte jako o život :-)